Centrum Hydrauliki Siłowej Świdnica

58-100 Świdnica, ul. Bystrzycka 17, POLAND

Biuro obsługi klienta

biuro@chss.pl

PN-PT: 6:30 - 16:00

chss
Konfigurator
wkrótce dostępny
Witaj w naszym sklepie online! Zaloguj się, aby mieć dostęp do swojego konta, przeglądać swoje zakupy, śledzić interesujące treści i otrzymywać powiadomienia. Zaloguj się
Pierwszy raz w sklepie? Załóż konto

Twój koszyk jest pusty

Regeneracja Siłowników Hydraulicznych

Regeneracja Siłowników Hydraulicznych - 37_1.jpeg
Regeneracja Siłowników Hydraulicznych - 37_1.jpeg
Czym jest siłownik hydrauliczny?
Siłownik hydrauliczny jest urządzeniem wykonawczym, który ma za zadanie zmianę energii oleju pod ciśnieniem na ruch prostoliniowy, umożliwiając tym wprawienie w ruch wiele urządzeń. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, są one  wykorzystywane w niektórych z najważniejszych maszyn, takich jak samoloty i statki kosmiczne, gdzie pomagają w kierowaniu pracą silników. Cechuje je możliwość obsługi nawet bardzo ciężkich ładunków. 

Budowa siłownika hydraulicznego 
Siłownik hydrauliczny zbudowany jest z tłoczyska, tłoka, dławnicy, pierścienia zgarniającego, uszczelki tłoczyska i głowicy cylindra. Do tłoczyska przymocowana jest głowica cylindra, która jest także podporą łożysk, dzięki którym tłok ma możliwość poruszania się po wewnętrznej stronie korpusu cylindra. Cały mechanizm jest zamknięty w szczelnej obudowie, aby nie doszło do wycieku płynów. 

Przyczyny awarii siłowników hydraulicznych
Awarie siłowników hydraulicznych najczęściej spowodowane są utratą szczelności w obrębie dławnicy lub przeciekami wewnętrznymi lub zewnętrznymi. Elementami, które najczęściej ulegają awarii są uszczelnienia oraz usterki tłoczyska. Najczęstszymi przyczynami tych awarii są:
– Nadmierne obciążenia przy pracy
– Zanieczyszczenia w czynniku roboczym
– Zużycie prowadnic tłoczyska
– Nieodpowiednie ciśnienie w układzie  
  
Regeneracja siłowników hydraulicznych
Regeneracja siłowników hydraulicznych jest to bardzo istotny proces, aby przywrócić tym urządzeniom wysokich parametrów użytkowania, a także ich sprawności. 
W pierwszej kolejności siłownik zostaje rozebrany na części, które po dokładnym oczyszczeniu są sprawdzane. Następnie sporządzamy dokładny zapis każdej z tych części, aby znaleźć źródło, które jest odpowiedzialne za zakłócenia prawidłowego działania podzespołu. Kolejnym krokiem jest wymiana lub naprawa wadliwych elementów, jeżeli takie zostały znalezione. Po tej czynności przechodzimy do ponownego montażu siłownika hydraulicznego. Na sam koniec sprawdzamy działanie zregenerowanego elementu, a także upewniamy się, że wszystkie inne elemeny są sprawne i zostały naprawione.