Centrum Hydrauliki Siłowej Świdnica

58-100 Świdnica, ul. Bystrzycka 17, POLAND

Biuro obsługi klienta

biuro@chss.pl

PN-PT: 6:30 - 16:00

Oferty i wyceny:

+48 570 366 299

oferty@chss.pl

chss
Konfigurator
wkrótce dostępny
Witaj w naszym sklepie online! Zaloguj się, aby mieć dostęp do swojego konta, przeglądać swoje zakupy, śledzić interesujące treści i otrzymywać powiadomienia. Zaloguj się
Pierwszy raz w sklepie? Załóż konto

Twój koszyk jest pusty

Projekt i realizacja ruchomej ścianki wspinaczkowej

Projekt i realizacja ruchomej ścianki wspinaczkowej - 42_2.jpg
Projekt i realizacja ruchomej ścianki wspinaczkowej - 42_2.jpg
Z przyjemnością informujemy naszych Klientów, że firma CHSS rozpoczęła pracę nad nowym, interesującym projektem – układem sterowania oraz układem hydraulicznym ruchomej ścianki wspinaczkowej opartym na zaawansowanej technologii hydrauliki siłowej. Jako autorzy tego projektu jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia tej ulepszonej formy ścianki wspinaczkowej na rynek. Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników poświęcił wiele czasu, aby dopracować projekt do perfekcji i bardzo się cieszymy, że możemy go już Państwu przedstawić.

Ruchoma ścianka wspinaczkowa to urządzenie, które daje wspinaczom możliwość doskonalenia swoim umiejętności na różnych poziomach zaawansowania w kontrolowanym środowisku. Nasz najnowych projekt otwiera zupełnie nowe możliwości w świecie sportu i rekreacji, przyciągając zarówno pasjonatów wspinaczki, jak i nowych entuzjastów, którzy chcieliby spróbować czegoś zupełnie dla nich nowego. Wierzymy, że nasz projekt sprawi, że wspinaczka stanie się bardziej powszechna i popularna. Tworząc nasz układ sterowania  ruchomą ścianką wspinaczkową skupiliśmy się, aby zapewnić komfort jej użytkowania, a także postawić na wygodę gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo.

Projekt rozpoczynamy od obliczenia układu ruchomej ścianki wspinaczkowej, który polega na opracowaniu koncepcji kinematyki ścianki. Następnie przeprowadzeniu symulacji ruchu i określeniu wymaganej siły siłowników.Pozycja początkowa - 20 st

Pozycja końcowa - 50 st

Co wyróżnia nasz układ sterowania od innych? Pozwala on przede wszystkim na automatyczny ruch ścianki do osiągnięcia wybranego kąta nachylenia, który obsługiwany jest przyciskiem. Na dodatek osiągnięcie oczekiwanego położenia sygnalizowane jest kontrolką, co z pewnością  uprości obsługę w porównaniu do innych ścianek, w których w większości to użytkownik musi kontrolować wizualnie położenie ścianki na wskaźnikach. Cały układ sterowania oparty jest na wskaźniku PLC, czyli takim, który wykonuje określone zadania sterowania na podstawie programu, który do niego wprowadzamy. Jest także możliwość zastosowania ekranu dotykowego. W celu zachowania wszelkich środków ostrożności stosujemy w naszych konstrukcjach przycisk bezpieczeństwa E - STOP, który umożliwia natychmiastowe zatrzymanie pracy maszyny w przypadku jej nagłej awarii.   
Układ hydrauliczny, który również zawarty jest w naszej ofercie wyróżnia kompaktowy zasilacz hydrauliczny, który służy do dostarczania energii hydraulicznej, a działa na zasadzie przenoszenia siły za pomocą płynu hydraulicznego, który jest sprężony przez pompę hydrauliczną. W jego skład wchodzą także estetyczne i trwałe siłowniki ISO, które zapewniają skuteczne przekształcenie energii hydraulicznej lub pneumatycznej w ruch liniowy, co jest niezbędne w wielu zastosowaniach. A dodatkowo siłowniki są wyposażone w czujniki położenia, których często inne układy nie posiadają, a służą do monitorowania i informowania o aktualnym położeniu siłownika. Kolejnym elementem jest zawór blokujący, który odpowiada za zabezpieczenie siłowników w razie pęknięcia węża. Wielką zaletą jest występowanie filtra ssącego, którego główna funkcja to oczyszczanie oleju roboczego z zanieczyszczonych cząstek. Układ hydrauliczny wyposażony jest w dzielnik strumienia, który synchronizuje ruch siłowników.Kalkulacja zestawu:

1.Obliczenia układu ruchomej ścianki wspinaczkowej

- opracowanie koncepcji kinematyki ścianki
- przeprowadzenie symulacji kinematycznej
- określenie wymaganej siły siłowników
- przewody potrzebne do podłączenia urządzenia

2. Układ sterowania ruchomej ścianki wspinaczkowej

Panel sterowniczy
- wybór kąta nachylenia przyciskiem
- samoczynny ruch ścianki do określonego kąta nachylenia
- sygnalizacją kąta nachylenia kontrolką
- przycisk bezpieczeństwa E-STOP
- łącznik krzywkowy (zasilanie)
- nadrukowana etykieta graficzna na pulpicie

Szafa sterownicza
- sterownik PLC
- zasilacz 230/24V AC/DC
- zabezpieczenie silnika
- zasilanie 230V (1 fazowe)
- przewody potrzebne do podłączenia urządzenia
3. Układ hydrauliczny ruchomej ścianki wspinaczkowej

Kompaktowy zasilacz hydrauliczny
- silnik elektryczny 230 V
- zbiornik oleju
- rozdzielacz hydrauliczny 4/3 24V DC
- filtr ssawny
- zawór maksymalny, zawór zwrotny
Siłownik hydrauliczny (1)
Czujniki położenia siłownika SHSTA
Siłownik hydrauliczny (2)
Zaworowy dzielnik strumienia
Zawór zwrotno-dławiący
Komplet przewodów i złączy hydraulicznych


Dodatkową, ogromną zaletą Naszego projektu jest lokalny serwis oraz lokalny dostawca, a także łatwo dostępne części zamienne – europejskie komponenty, które są ogólnodostępne. 
Nasz zespół jest gotowy by spełnić Państwa oczekiwania o doskonałej ruchomej ściance wspinaczkowej. Termin realizacji tego projektu wynosi od 4 do 5 tygodni. Aby rozpocząć proces realizacji, wymagana jest przedpłata w wysokości 80% całkowitej wartości, a pozostałe 20% bezpośrednio przed dostawą. Jest to standardowa praktyka w branży, która pozwoli nam zabezpieczyć materiały i zasoby potrzebne do pracy na wysokim poziomie.

Dodatkowo chcemy Państwa zapewnić, że nasz projekt objęty jest pełna gwarancją przez okres 12 miesięcy. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy, chętnie pomożemy i naprawimy je dla Was. Termin realizacji liczony jest od daty potwierdzenia przyjęcia zamówienia do jego realizacji. Dodatkowo do urządzenia dołączona będzie kompletna dokumentacja w języku polskim. Oferta uwzględnia dostawę uruchomionego, wyregulowanego i przetestowanego urządzenia. Natomiast oferta nie uwzględnia montażu i uruchomienia urządzenia u klienta.  
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub chcielibyście umówić się na spotkanie w celu omówienia szczegółów, prosimy o kontakt pod adres projekty@chss.pl. Nasz zespół jest dostępny, aby pomóc Wam w każdy możliwy sposób.  

projekty@chss.pl